Haberler

Mehmet Perinçek: “Ardında birçok güzel anı ve eser bıraktın. Gidişinle daha fazlasından da mahrum kalacağız. Elveda, canım arkadaşım!”

Özlem Kumrular ♡


Is the crash of Raisi’s helicopter a sabotage by Azerbaijan?

The telegram channel Caucasian Bureauhas sought the opinion of United World International author Mehmet Perinçek, after comments appeared in the Western media that Azerbaijan may have played a role in the downing of Iranian President Ebrahim Raisi’s helicopter.


Mehmet Perinçek’in Ermenistan ve Gürcistan’daki protestolara dair değerlendirmesi İspanyolca olarak yayında.


What Türkiye should learn from the helicopter crash in Iran

Iranian President Ebrahim Raisi and Foreign Minister Hossein Amirabdollahian, along with other officials, passed away in the helicopter crash in northwestern Iran on 19th May.

UWI author, historian and political scientist Mehmet Perinçek shared his evaluation on the incident in a broader regional and international perspective.


A meeting with effects beyond bilateral relations

UWI author, historian and political scientist Mehmet Perinçek evaluated the meeting between Chinese President Xi Jinping and Russian President Vladimir Putin on May 16.


Azerbaycan halkının milli lideri Haydar Aliyev, yalnızca ülkesinde değil birçok ülkenin geçmişinde derin izler bıraktı. Onun insani nitelikleri sadece Türk dünyasında değil, Rusya’da da biliniyor ve örnek alınıyor…


Mehmet Perinçek’in Ermenistan ve Gürcistan’daki protestolara dair değerlendirmesi Ermenistan basınında.


Mehmet Perinçek’in Erdoğan’ın Güney Kafkasya’ya dair sözleri hakkındaki değerlendirmesi Azerbaycan Türkçesiyle yayında.


Mehmet Perinçek, Rusya’nın Ukrayna’daki askeri harekâtına dönük öngörülerini Azerbaycan’ın Yeni Çağ kanalıyla paylaştı.


Mehmet Perinçek, Putin – Şi Cinping buluşmasını ve Çin-Rus ilişkilerini CGTN Türk radyosuna değerlendirdi.


Georgia and Armenia opened their doors to the West and got chaos

By Mehmet Perinçek


Mehmet Perinçek’in Ermenistan ve Gürcistan’daki protestolara dair değerlendirmesi Vietnamca olarak Sputnik’te.


Mehmet Perinçek, Slovakya Başbakanı Fico’ya düzenlenen suikastı ve Putin’in Çin ziyaretini Ulusal Kanal’da yorumladı.


Mehmet Perinçek, Erdoğan’ın Güney Kafkasya’ya dair sözlerini Zerkalo gazetesine değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Ermenistan ve Gürcistan’daki protestoları, Rus resmi haber ajansı RİA Novosti’ye değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Türkiye’nin AB’ye giriş sürecini CBC kanalına değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, İran’ın uluslararası radyosu Pars’ın Rusça yayınında yaklaşık bir saat süresince enine boyuna Türkiye’yi konuştu.


Heydar Aliyev’s leadership lessons continue to inspire leaders around the world

By Mehmet Perinçek


Mehmet Perinçek’in Haber Global’de katıldığı programda Güney Kafkasya’daki son gelişmeleri yorumladığı bölüm.


Mehmet Perineçk’in Haber Global’de katıldığı programdan başka bir kesit: Ukrayna Savaşında son durum ve Rusya’nın olası saldırı planı.


Mehmet Perinçek’in Haber Global’de katıldığı programdan bir kesit: Batı’da öğrencilerin Filistin’e destek eylemleri ve İsrail saldırganlığının durdurulması.


Mehmet Perinçek derleyip yayına hazırladığı “Ben Vladimir Putin” kitabını Rusya’nın Tıp Gazetesi’ne değerlendirdi.


Is the Istanbul option gaining strength again in the Ukrainian conflict?

United World International, we asked our author Mehmet Perinçek about the Istanbul Talks, which are back on the agenda.


BİZDEKİ MUHTEŞEM YÜZYIL, RUSYA’DA ‘YÜCE YÜZYIL’ OLDU

Mehmet Perinçek’in X’te paylaştığı bir not dikkatimi çekti. Şu an Rusya’da en çok konuşulan dizilerin başında gelen ‘Muhteşem Yüzyıl’, Ruslar tarafından çok kez gösterildi. Hatta, Türk olduğunuzu öğrenen bir tezgahtarın, Muhteşem Yüzyıl hakkında yorum yapması muhtemel. Ruslar, bu dizinin etkisinde kalarak kendi versiyonlarını ‘Altın Yüzyıl’ olarak çekmişler.

SEVGİLİLERİ İLE MEŞHUR 2. KATERİNA DÖNEMİNİ ANLATIYOR

Perinçek’e göre, dizi 2. Katerina dönemini anlatıyor ve Rus İmparatorluğu’nun en parlak dönemlerinden biri olarak gösteriliyor. Rusya’nın en önemli aktör ve aktristleri bu dizide yer alıyor. Maliyeti yüksek olan bu büyük yapım, 2. Katerina’nın Alman Sarayı’ndan Rusya’ya gelişini, tahta çıkışını ve tahtını sağlama alma sürecini işliyor.

ONLARDA ‘YÜCE’, BİZDE ‘MUHTEŞEM’

Dizinin orijinal adı ‘Velikaya; Zolotoy Vek’, yani ‘Yüce; Altın Yüzyıl’. Buradaki ‘Yüce’, 2. Katerina. ‘Yüce Katerina’, bizdeki ‘Muhteşem Süleyman’ gibi bir benzerlik kurulmuş.

ONLARDA DA SARAY ENTRİKALARI

Mehmet Perinçek, dizinin esas olarak saray içi entrikalara ve darbe girişimlerine yoğunlaştığını belirtiyor; savaşlar çok yer almıyor, ancak sözlü olarak geçiyor. Konular nesnel ve yüzeysel işleniyor.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’IN HİKAYESİ: TOPKAPI’DA DENİZİ SEYRETMEK

Bizdeki ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ı sefere çıkarken pek göremedik. Hatta “Onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda, o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi” şeklinde eleştiriler gelmişti. Amcam Orhan Koloğlu’nun ‘Muhteşem Yüzyıl’ ile ilgili Oda TV’de yapılan bir söyleşiden bir bölüm hatırlatayım. Kendisi, “Kanuni’nin tüm ömrünü savaş meydanlarında geçirdiği söylenemez. 46 yıllık saltanatında belki 13, en fazla 15 yılını savaşlarda geçirmiştir. Geri kalan süre ne olacak? Topkapı’da oturup sadece denizi mi seyrediyordu, o da her insan gibi oturuyor, kalkıyordu” demişti.

TÜRK – RUS SAVAŞLARI

Rusların dizisinde de savaş sahnelerine pek yer verilmiyor; ‘Yüce Katerina’nın dizisinde. Osmanlı ile ilişkilerde, yani Osmanlı – Rus Savaşı kısa da olsa dizide yer alıyormuş. Mehmet Perinçek bu ayrıntıyı bir örnek ile anlatıyor; “Mesela Rusya’da meşhur Pugaçov İsyanı çıkıyor. Pugaçov kendini çar ilan ediyor. O sırada Türk – Rus savaşı da devam ediyor. Katerina hem içeriden, hem dışarıdan zor durumda kalıyor. İsyanın Türklerin işine geldiğini düşünüyor” şeklinde ifade ediyor.


Mehmet Perinçek’in derleyip yayına hazırladığı “Ben Vladimir Putin” kitabının Ankara’daki tanıtım toplantısı ve çevrimiçi yaptığım konuşma Sırbistan basınında.


Mehmet Perinçek’in Kaliningrad’daki yuvarlak masa toplantısında yaptığı konuşma Russia Today’in Sırpça sitesinde yayınlandı.


Mehmet Perinçek’in derleyip yayına hazırladığı “Ben Vladimir Putin” kitabının Ankara’daki tanıtım toplantısının ve çevrimiçi yaptığı konuşmanın Ulusal Kanal’daki haberi.


Mehmet Perinçek, tekrar gündeme gelen Türkiye’nin arabuluculuğundaki Rusya-Ukrayna İstanbul Görüşmelerini Rus Beşinci Kanal’ına değerlendirdi.


🙃 İlkokul 5. sınıfta bizim de kendi çapımızda bir Babıali Baskınımız olmuştu.


Mehmet Perinçek’in derleyip yayına hazırladığı “Ben Vladimir Putin” kitabının Ankara’daki tanıtım toplantısı ve çevrimiçi yaptığı konuşma Rus resmi haber ajansı RIA Novosti’de.


Mehmet Perinçek, derleyip yayına hazırladığım “Ben Vladimir Putin” kitabını Sputnik radyoda konuştu. 


UWI author Mehmet Perinçek gave an interview to the newspaper of the Azerbaijani Presidential Administration “Bakinsky Rabochy” about the withdrawal of the Russian peacekeeping contingent from the Karabakh region of Azerbaijan and the subsequent return to Azerbaijan of four villages, which remained under Armenian occupation for thirty years.


Geçtiğimiz günlerde çıkan, Mehmet Perineçk’in derleyip yayına hazırladığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in özel hayatından uluslararası ilişkilere, 2. Dünya Savaşı’ndan Ukrayna harekâtına kadar farklı konular üzerine yazı, röportaj ve konuşmalarını içeren “Ben Vladimir Putin” başlıklı kitabın “İçindekiler” bölümünü, sunuş yazımı ve Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’un takdimini okumak için


Mehmet Perinçek, 24 Nisan’da Kanal 12’de Ermeni meselesinin dününü ve bugününü tarihsel, hukuksal ve siyasal boyutlarıyla konuştu.


El 5 de abril de 2024 se celebró en Kaliningrado (Federación Rusa) una mesa redonda con motivo de la celebración del tricentenario del nacimiento de Immanuel Kant. Su título: “Sobre la importancia de los principios de coexistencia pacífica de Estados con diferentes sistemas políticos para garantizar una paz auténtica y una seguridad sostenible en el siglo XXI. El legado de Immanuel Kant”. La conferencia se celebró en la Universidad Federal Báltica en el marco de la ampliación e intensificación de la labor del “Club de Amigos de Rusia” con el apoyo del Partido Rusia Unida (Rusia). Políticos y personalidades públicas de Azerbaiyán, Camboya, India, Letonia, Líbano, Moldavia, Noruega, Pakistán, Rusia, Sudáfrica, Turquía y Estados Unidos participaron en el acto en persona y por Internet.

✍ Mehmet Perinçek


Mehmet Perinçek, Türkiye-İsrail-Filistin-İran ekseninde Ortadoğu meselelerini konuştu.


Mehmet Perinçek, İran-İsrail çatışmasını Azerbaycan’ın ARB kanalına değerlendirdi. (3 farklı yerde)


Mehmet Perinçek, Paşinyan’ın 1915 olaylarına dair “Büyük Feleket” açıklamasını yayın hayatına yeni başlayan Aslında gazetesine değerlendirdi.


Mehmet Perineçk’in Kaliningrad’da yuvarlak masa toplantısında yaptığı konuşmasının İngilizce metni.


Days after the terrorist attack in Moscow: Support to special military operation increased even further

By Mehmet Perinçek


Israele è impotente contro la Palestina, non può occupare Gaza. Inoltre, vediamo che la resistenza del popolo palestinese sta cambiando l’equilibrio di potere nel mondo. Con il successo della Palestina, le forze che sostengono Israele prendono le distanze da Israele, anche quelle che sostenevano con gioia la politica di genocidio di Israele.
Tra loro ci sono anche gli Stati Uniti. Le elezioni negli Stati Uniti sono imminenti. Ci sono Paesi musulmani con cui gli Stati Uniti temono un deterioramento delle relazioni. Per questi motivi, anche dagli Stati Uniti arrivano alcune opposizioni alla politica di Israele. In totale, abbiamo attraversato un periodo di graduale isolamento di Israele.
(di Mahmet Prinçek)


Mehmet Perinçek’in İran’ın İsrail’e verdiği cevap üzerine değerlendirmesi İspanyolca yazılı ve video olarak yayında.


Mehmet Perinçek, İran’ın İsrail’e verdiği cevabı Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


 Is Türkiye a party to the Israeli-Iranian conflict?

📌 “The Palestinian people is changing the balance of power in the world”
📌 Isolation and aggression of Israel
📌 US’ next move: Opening the gates of Eurasia through Eastern Mediterranean and Türkiye
📌 “Turkish government must abandon its ‘balance policy’”

By Mehmet Perinçek


Армения сама, конечно, не способна воевать с Россией или Азербайджаном. Но на ее территории будут размещены натовские войска, что само по себе уже может стать причиной разжигания конфликтов и будет способствовать росту напряженности в регионе.


Mehmet Perinçek, Rus NTV kanalında Türkiye-ABD ilişkilerini ve Güney Kafkasya meselelerini tartıştı.


 Rusya’nın Baltık bölgesindeki şehri Kaliningrad, birçok uluslararası temsilcinin katıldığı bir yuvarlak masa toplantısına ev sahipliği yaptı. Birleşik Rusya Partisi’nin düzenlediği etkinlikte, ABD stratejilerine karşı gerçek barış ile tam güvenlik meseleleri ele alındı. Dr. Mehmet Perinçek de toplantıda bir konuşma yaptı.

Kaliningrad’da katıldığım yuvarlak masa toplantısının haberi Ulusal Kanal’da.


Mehmet Perinçek, Moskova’daki terör saldırısı sonrası gelişmeleri Aydınlık Avrupa’ya değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Paşinyan‘ın Brüksel görüşmelerini CBC kanalına değerlendirdi.


Por Mehmet Perinçek* –
La misión de observación de la UE que opera en Armenia acabará convirtiéndose en una estructura paramilitar.


“Früher bestraften sie indirekt diese Länder, die wirtschaftliche Beziehungen zu Russland hatten – und jetzt haben sie angefangen, die Türkei, die Emirate und jetzt vielleicht China direkt zu bestrafen”, – der türkische Politologe, der Historiker Mehmet Perincek, sagte.


“Previously, they indirectly punished these countries that had economic relations with Russia – and now they have started directly punishing Türkiye, the Emirates, and now maybe China,” said Turkish political scientist and historian Mehmet Perincek.


 Mehmet Perinçek, Paşinyan’ın 5 Nisan’da AB, ABD ve NATO temsilcileriyle yapacağı görüşmeyi Day.az sitesine değerlendirdi.


 Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will go to Brussels on 5 April, where US Secretary of State and European Commission President, with the participation of NATO Secretary General, will meet with him to discuss issues related to Armenia’s development. The meeting in Brussels on 5 April, Mehmet Perinçek believes, is in a sense a preparation for war against both Azerbaijan and Russia.


 Mehmet Perinçek, Paşinyan’ın 5 Nisan’da Brüksel’de ABD, AB ve NATO yetkilileriyle yapacağı görüşmeyi Azerbaycan Devlet Başkanlığı İdaresi’nin günlük gazetesi Bakiskiy Raboçiy’e değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, İsrail-Filistin savaşında ABD’nin rolünü Holy Land Herald sitesine değerlendirdi. (Video: Türkçe-İngilizce)


Mehmet Perinçek, Türk havayolu şirketi Southwind’e AB’den gelen yaptırım kararını Rus İzvestiya kanalına değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Yerel seçimlerin sonuçlarını Baku TV’ye yorumladı.


Mehmet Perinçek, Güney Kafkasya’daki son gelişmeleri CBC kanalında tartıştı.


Mehmet Perinçek, Rusya – kolektif Batı savaşındaki son durumu Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Moskova’daki terör saldırısının arka planını DİM TV’de değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Moskova’daki terör saldırısını ve Türk hükümetinin politikalarını Aydınlık’a değerlendirdi.

Ulusal Kanal’daki haberi


Mehmet Perinçek, Avrupa’daki militarizasyon sürecini değerlendirdiği.


Akademik çalışmalarına Moskova Devlet Üniversitesi’nde devam eden Mehmet Perinçek’i de aradım.
Perinçek, Moskova’da yaşanan terör saldırısını şöyle tarif ediyor:
“Batı, Ukrayna savaşını kaybetti. Bu durumun hem Ukrayna’da hem Avrupa’da yansımaları var. Ukrayna içinde iktidar savaşı başladı. Genelkurmay başkanı, Zelenski, kim varsa birbirine düştü. ABD, İngiltere’yle Ukrayna politikasında anlaşamıyor. Avrupa bir yandan da Trump’ın gelişine hazırlanıyor. ABD’nin bölgeden çekileceği senaryosundan pay kapmak istiyorlar. Çıldırmış vaziyetteler. Zorunlu askerliği geri getiriyorlar, silah harcamalarını artırıyorlar, sıcak çatışma bölgesine göndermek için ordu kuruyorlar, Kırım Köprüsü’nü patlatmak için gizli planlar yapıyorlar. Kıtaya tam bir panik havası hâkim. Şimdi de asker gönderemedikleri Rusya’ya teröristleri gönderdiler.”
Mehmet Perinçek’in yukarıda çizdiği çerçeve bence sürecin en net tarifi.
Dünkü terör saldırısında hedef, Rusya’yı içeriden vurmak, içeride zafiyet yaratmak, yıpratmak, Putin’i kışkırtmak ve Trump gelmeden önce bütün köprülerin atılmasına neden olacak sert bir savaşın önünü açmak.
7 Ekim’deki konser saldırısı sonrası İsrail’in başlattığı soykırım performansı gözlerini kamaştırmış olmalı.
Ne var ki aynı anda beş on rakiple birden satranç oynayan Putin’in soğukkanlılığını bozmak kolay değil.


The EU is hindering Türkiye’s cooperation with Russia and China

Mehmet Perinçek analyzed Türkiye and Ukraine’s accession process to the EU for Russia’s Izvestia channel.


Mehmet Perinçek, Türkiye ve Ukrayna’nın AB’ye giriş süreçlerini İzvestiya kanalına değerlendirdi.


The winner of the elections in Russia: The Special Military Operation

On March 17th, Vladimir Putin won the Russian presidential election with 87.8% of the votes, according to the announced results. The turnout was over 74%. In the 2018 presidential elections, Putin had gained 76.69% of the votes, and in 2012, 63.6%.

UWI author Mehmet Perinçek evaluated the election results.

By Şafak Erdem


Mehmet Perinçek, Güney Kafkasya’daki son gelişmeleri Rus Tsargrad kanalına değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Rusya’da devlet başkanlığı seçimlerini Ulusal Kanal’da yorumladı.


Mehmet Perinçek, Putin’in yeniden devlet başkanlığına seçilmesini Aydınlık’a yorumladı.


Mehmet Perinçek, Rusya seçimlerinin sonuçlarını Sputnik Türkiye’ye değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Macron’un Ukrayna meselesiyle ilgili son açıklamalarını Rus devlet ajansı RİA Novosti’ye değerlendirdi. 


Mehmet Perinçek, Fransa’nın Ukrayna, Ermenistan ve Moldova’yla imzaladığı askeri anlaşmaları Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


Mehmet Perinçek’in Aydınlık Avrupa’ya Alman subayların yayınlanan ses kayıtlarıyla ilgili verdiği röportaj Ulusal Kanal’da.

İspanyolcası 


Germany is being dragged into war

📌 Public opinion is being prepared to war against Russia
📌 Europe needs a movement against war
📌 Ukraine is losing the war
📌 Is it possible that the US exposed the hawks in Germany?

Interview with Mehmet Perinçek

By Meral Akkaya


Mehmet Perinçek, Erivan hükümetinin son politikalarını Azerbaycan basınına değerlendirdi.

 Я дал оценку политике Еревана для азербайджанской прессы.


Mehmet Perinçek, Alman generallerin ses kayıtlarını Aydınlık Avrupa’ya değerlendirdi.

📌 Kim barış istemiyor?
📌 Kamuoyu savaşa hazırlanıyor
📌 Almanya’nın artan hırsları
📌 Avrupa’da savaş karşıtı harekete ihtiyaç var
📌 Başarısızlık kaçınılmaz
📌 Kaydı kim sızdırdı?


Mehmet Perinçek’in 1915 Ermeni olaylarının tarihsel boyutuyla ilgili açıklamaları Azerbaycan’ın Sesi radyosunun Ermenice yayınında.


Mehmet Perinçek, NATO’nun Norveç, İsveç ve Finlandiya’da başlayan tatbikatını CBC kanalına değerlendirdi. 

Я прокомментировал совместные учения 12 стран – членов НАТО в Норвегии, Швеции и Финляндии.


Mehmet Perinçek, Alman generallerin ses kayıtlarını ve Türkiye-Suriye ilişkilerini Ulusal Kanal canlı yayınında değerlendirdi.


Moskova’da 130 ülkeden 500’ü aşkın üst düzey katılımcıyla düzenlenen “Çok Kutupluluk Forumu”nun ayrıntılarıyla ilgili Aydınlık’ta çıkan iki bölümlük yazı dizisi.

Bölüm 1
Bölüm 2


Moskova’da 130 ülkeden 500’ü aşkın üst düzey katılımcıyla düzenlenen ve Mehmet Perinçek’in de konuşmacı olduğum “Çok Kutupluluk Forumu”ndan.


Mehmet Perinçek, Putin’in son açıklamalarını Sputnik Türkiye’ye yorumladı.


Ulusal Kanal, Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılan Dünya Çok Kutupluluk Forumu’na katılan Vatan Partisi Rusya Temsilcisi Dr. Mehmet Perinçek’le bir röportaj gerçekleştirdi.


📖 ABD’deki Türk Derneği, Ermeni iddialarına cevap niteliğindeki uzun soluklu kitap çalışmasını tamamladı
– Türk Amerikan Güvenlik Vakfı tarafından hazırlanarak dijital versiyonu okurların hizmetine sunulan kitap, yakın zamanda satışa sunulacak
NEW YORK (AA) – ABD’de faaliyet gösteren Türk Amerikan Güvenlik Vakfı (TASFO) adlı Türk sivil toplum kuruluşu, 1915 Ermeni iddialarına cevap niteliğinde, 12 ayrı mülakattan oluşan bir kitap çalışmasını tamamladıklarını duyurdu.

 

TASFO Kurucu Başkanı Fatih Özonur, AA muhabirine, “Sözde Ermeni soykırımı yalanlarına karşı Kovid-19 salgını nedeniyle ara vermek durumunda kaldığımız mülakatları tamamlayarak nihayete erdirdiğimiz ‘Sözde Ermeni Soykırımı Hakkında Hakikat’ adlı kitap çalışmamızı duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Özonur, Kovid-19 salgını öncesinde başlayan ve 12 ayda tamamlanması hedeflenen, ancak salgın nedeniyle ara verilmek zorunda kalınan kitap çalışmasında, ABD’de konusunda uzman 12 ayrı tarihçi ve akademisyen ile Ermeni iddialarına cevap olabilecek uzun mülakatların yer aldığını söyledi.

Kar amacı gütmeyen TASFO Derneğinin imkanlarıyla gerçekleştirilen kitap çalışmasının ilk etapta dijital baskısının okurun erişimine sunulduğunu belirten Özonur, yakın zamanda çevrim içi satış platformu Amazon’da da satışının başlayacağı bilgisini paylaştı.

New York merkezli derneğin yazılı açıklamasında kitabın tek amacının, “Tarihsel dayanağı olmayan sözde Ermeni soykırımı iddialarını, uzun yıllardır sahte belgeler ve görsellerle ABD’nin başkenti Washington’da kabul ettirmek için çalışan Ermeni lobisine cevap vermek.” olduğu belirtildi.

Ayrıca, esere verdikleri mülakatlarla katkıda bulunan çoğu yabancı tarihçi ve akademisyenin isimleri, Prof. Justin McCarthy, Prof. Michael Gunter, Prof. Sean McMeekin, Prof. Jeremy Salt, Prof. Ömer Lütfi Taşçıoğlu, Dr. Robert B. McKay, Dr. Patrick Walsh, Dr. Maxime Gauin, Dr. Christian J Henrich, Dr. Mehmet Perinçek ve eski ABD Başkanı Ronald Reagan’ın hukuk danışmanı Bruce Fein olarak açıklandı.

İngilizce olarak hazırlanan kitabın, mümkün olan en kısa zamanda sırasıyla Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Yunanca ve Ermenice baskılarının da hazırlanması planlandığı bildirildi.

 

Mehmet Perinçek, Türkiye’de Fransız casuslarının yakalanmasını Baku TV’ye değerlendirdi.


The Russian political party “United Russia” held the first “For the Freedom of Nations” International Forum of Supporters of the Struggle Against Modern Practices of Neocolonialism on 16-17 February 2024 in Moscow. It brought together over 400 participants from more than 55 countries of Africa, Asia, the Middle East, Latin America, Europe and the CIS.

United World International author and Vatan Party’s (Türkiye) Representative in Russia, Mehmet Perinçek, gave a speech at the forum’s session titled “Political and Legal Aspects of Countering Neocolonialism”. We present a broad summary of Perinçek’s speech below.


Mehmet Perinçek, İlham Aliyev’in tekrardan Cumhurbaşkanı seçilmesini Azerbaycan devlet ajansı AzerTac’a değerlendirdi.

Я прокомметировал переизбрание Алиева в Азербайджане.


Mehmet Perinçek’in Moskova’da düzenlenen “Yeni Sömürgeciliğe Karşı Milletlere Özgürlük Forumu”nda yaptığı konuşmanın Ulusal Kanal’daki haberi.


Mehmet Peirnçek’in Moskova’da düzenlenen “Yeni Sömürgeciliğe Karşı Milletlere Özgürlük” Forumu çıkışında Azerbaycan devlet kanalı İTV’ye yaptığı açıklama.


Mehmet Perinçek’in Moskova’da düzenlenen “Yeni Sömürgeciliğe Karşı Milletlere Özgürlük Forumu”nda, yeni sömürgeciliğin iç hukuka müdahale çabaları ve buna karşı gerekli hukuki düzenlemeler üzerine yaptığı konuşmanın ayrıntıları.


Çin’den Küba’ya, Afrika ülkelerinden Güney Amerika’ya hükümet partileri düzeyinde katılımın olduğu, Mehmet Peirnçek’in de bir konuşma yaptığım “Yeni Sömürgeciliğe Karşı Milletlere Özgürlük” Forumu çıkışında Azerbaycan’ın resmi ve özel medyasının sorularını yanıtladı.

Açıklamalarının Azerbaycan Türkçesi, Rusça ve İngilizce yansımaları.

Мехмет Перинчек: Победа Азербайджана создала возможности для мира и стабильности в регионе

Mehmet Perincek: Azerbaijan’s victory created opportunities for peace and stability in region

Mehmet Perinçek: Azərbaycan’ın qələbəsi regionda sülh və sabitlik üçün imkanlar yaradıb

В Москве проходит международный форум «За свободу наций!»

Fransa hələ də bizim ölkəmizi talan edir


United World International author Mehmet Perinçek gave a statement to the newspaper of the Azerbaijani Presidential Administration, “Bakinsky Rabochy” about the results of early presidential elections in Azerbaijan.


 Moskova’da düzenlenen Dünya Forumu’nda Divan Başkanlığı’nı Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak üstlendi.

Mehmet Perinçek’in de konuşma yaptığı Forum’un bugünkü bölümüne, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev de katılacak.


Mehmet Perinçek, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşananki çatışmayı Rus Tsargrad kanalında değerlendirdi.

 Сегодняшнее обострение на азербайджано-армянской границе я прокомментировал на российском канале «Царьград».


Mehmet Perinçek, Azerbaycan seçimlerinde Aliyev’in zaferini Azerbaycan devletinin Rusça yayın organı Bakinskiy Raboçiy’e değerlendirdi.

 Я прокомментировал победу Алиева в выборах в Азербайджане.


Mehmet Perinçek, İran Devrimi’nin yıldönümünde Türkiye-İran ilişkilerinin geleceğini İran’ın Mehr ajansına değerlendirdi.


🇷🇺 İkinci kez Kiji adasında…


Mehmet Perinçek, Azerbaycan’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. 

Я прокомментировал результаты президентских выборов в Азербайджане.

I commented on the results of the presidential elections in Azerbaijan.


Mehmet Perinçek, Putin’in Türkiye ziyaretinin ertelenmesini Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


Mehemt Perinçek’in Rusya-Yunanistan arasında yaşanan gerilimin Türkiye için doğurduğu fırsatlar üzerine Aydınlık’a verdiği demeç.


Mehmet Perinçek, ABD’nin bölgemize yönelik politikalarını CBC canlı yayınında konuştu.

Мехмет Перинчек рассказывает про попытки вмешательства США в другие страны.


The trap in the sale of F-16 to Türkiye

📌 Strategic contradiction between Türkiye and NATO
📌 Defense and weapon systems strategically independent of NATO and the US
📌 More vulnerable to Western and American threats

By Mehmet Perinçek


Mehmet Perinçek, Nuland’ın Türkiye’ye F-35 uçakları teklifini CBC kanalında değerlendirdi.

Предложение Нуланд о истребителях F-35 Турции я прокомментировал на канале CBC.


Mehmet Perinçek, Nuland’ın ziyaretini ve F-16 ile F-35 avcı uçakları konusunu Baku TV’ye yorumladı.

Мехмет Перинчек прокомментировал предложения США о возвращении Турции в программу по F-35.


“La aprobación por Ankara del ingreso de Suecia en la OTAN es una traición”

Veamos los detalles de una opinión fundamentada desde Turquía sobre este asunto europeo.


Mehmet Perinçek, TBMM’nin, İsveç’in NATO’ya alınma kararını Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, ABD’deki Teksas-Washington çatışmasını Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


UWI author, Doctor of Historical Sciences, representative of the Vatan (Patriotic) Party Mehmet Perinçek, in an interview with Russian NEWS .ru, called Ankara’s agreement to Sweden’s entry into NATO “a betrayal of the Turkish people” due to serious disagreements and conflicts with NATO.


Washington-Teksas arasında son dönemde şiddetlenen çatışmayı takip edenlere…

Mehmet Perinçek, Mart 2021’den önce şöyle yazmıştı.


Mehmet Perinçek, Azerbaycan heyetinin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ni protesto ederek oturumunu terk etmesini ve kurumla ilişkisini kesmesini Azerbaycan’ın Space TV kanalına yorumladı.


Mehmet Perinçek, Erdoğan-Reisi buluşmasını ve TBMM’nin İsveç’in NATO’ya alınması konusundaki kararını On4 TV’de değerlendirdi.


 Mehmet Perinçek, Reisi’nin Ankara ziyaretini Azerbaycan’ın CBC kanalına değerlendirdi.

Президенты Турции и Ирана Реджеп Тайип Эрдоган и Ибрагим Раиси провели переговоры в Анкаре. Я прокомментировал визит Раиси в Турцию.


Mehmet Perinçek, İsveç’in NATO’ya girişinin onaylanmasını Rus haber portalına değerlendirdi.

Мехмет Перинчек в беседе с NEWS.ru назвал согласие Анкары на вступление Швеции в НАТО «предательством турецкого народа» из-за имеющихся с НАТО серьезных разногласий и конфликтов.


Mehmet Perinçek, 2024 Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Azerbaycan medyasına yorumladı.

Я прокомментировал азербайджанским СМИ президентские выборы 2024 года.


Earthquakes in Türkiye and Syria – a year after

By Mehmet Perinçek


Özgür Altınbaş’ın Donbas belgeseli.

Турецкий документальный фильм о Донбассе с русскими субтитрами.


 Sputnik interviewed Mehmet Perinçek on BRICS. In the interview Mehmet Perinçek shared his views on the expansion of BRICS, possibility of Türkiye joining the organization, joint currency project of the organization, the need for a “central strategy” and that BRICS could be an alternative also for Europe.

UWI translated the interview, including the introductory part of Sputnik, from Turkish into English.


The neocolonialism of France in Africa and the future of Europe

United World International author Mehmet Perinçek gave an interview to the newspaper of the Azerbaijan|i Presidential Administration “Bakinsky Rabochy” about the neocolonial policy of France and events in Africa.

The neocolonialism of France in Africa and the future of Europe


Mehmet Perinçek’in Kasım Süleymani ve önümüzdeki Astana toplantısının önemi üzerine İran haber ajansı Mehr’e verdiği röportaj Farsça olarak yayında.


Ayla Algan’ın SSCB’de çıkan bilinmeyen plağı

Tiyatro ve sinema oyuncusu, şarkıcı Ayla Algan, 4 Ocak 2024 günü hayatını kaybetti. Algan’ın şarkıcılığı ve oyunculuğu, sadece Türkiye’de değil, dünya çapında değer görmüştü


Mehmet Perinçek, DİM TV’de İsrail’in Lübnan ve İran saldırılarını, Blinken’ın Türkiye ziyaretini ve bölgenin geleceğini değerlendirdi.


Mehmet Perinçek’in Türkiye-AB ilişkileri üzerine değerlendirmeleri İspanyolca olarak Arjantin basınında.


 Upholding Qasem Soleimani’s legacy

The Iranian Mehr News Agency conducted an interview with UWI author Dr. Mehmet Perinçek for the martyrdom anniversary of General Qasem Soleimani.


The main result of the year: The era of Atlanticism is ending

United World International author Mehmet Perinçek commented on the year 2023 on the Russian Tsargrad channel and talked about his expectations for 2024.


Mehmet Perinçek, BRICS’in yükselişini Sputnik Türkiye’ye değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, İran’da gerçekleştirilen terör saldırısını dün Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Hatay depremi sonrası bölgeyi Sputnik Latin Amerika’ya değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, 2023 yılındaki gelişmeleri Rus Tsargrad kanalına değerlendirdi, 2024 yılına dair öngörülerini de anlattı.


Ölüm yıldönümünde Kasım Süleymani ve terör örgütlerinin temizlenmesi açısından önümüzdeki Astana toplantısının önemi üzerine Mehmet Perinçek’in İran’ın Mehr haber ajansına verdiği röportaj.


Mehmet Perinçek 2023’ün bilançosunu Aydınlık Avrupa için çıkardı.