Haberler

Mehmet Perinçek, Rusya’da hükümetin neden istifa ettiğini Ulusal Kanal’a değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Moskova’da Libya buluşmasını Ulusal Kanal’a değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Türk Akımı projesinin açılışını ve İran’dan ABD’ye “Şehit Süleymani” operasyonunu Ulusal Kanal’a değerlendirdi.


Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım dün mahkemede kendisine yönelik FETÖ’nün Rusya imamlığı suçlamasına dair “Rusya imamlığı suçlaması yanlış. Ben iş adamıyım. Başarılarımdan dolayı Mehmet Perinçek, yalan haber yaptırdı, Rusya imamı olduğumu söyledi. Bu haber Aydınlık gazetesinin sürmanşetindeydi, internete düştü. İmamlık ile ilgili iddialar buradan gelmektedir” demiş.

FETÖ’cü Ali Sami Yıldırım’ın bahsettiği haber (Nisan 2011) bu . En şaşaalı dönemleriydi, Rusya’dan kapı dışarı edildi. Haberden sonra FETÖ basını Mehmet Perinçek aleyhine kampanya başlattı. Mehmet Perinçek 3 ay sonra Türkiye’ye döner dönmez tutuklandı. FETÖ’cü Yıldırım yukarıdaki mahkeme ifadesiyle Mehmet Perinçek’e yönelik kumpası da kimin kurduğunu itiraf etmiş oldu.

FETÖ’cü Ali Sami Yıldırım, mahkemedeki ifadesinde Aydınlık’ta çıkan habere dava açtığını ve kazandığını söylüyor. Tamamen yalan! Rusya’ya sokulmadığı ve daha sonra sınırdışı edildiği bilgisi Türk ve Rus makamlarında mevcut. Mahkeme, bu bilgiyi Türk ve Rus makamlarından da alabilir.


Yalçın Bayer, Hürriyet’teki köşesinde, Mehmet Perinçek’in Rusya’da yeni çıkan kitabını yazdı.