Haberler

Mehmet Perinçek, Rusya’daki Koronavirüsle ilgili son durumu Ulusal Kanal ana haber bülteninde anlattı.


 Mehmet Perinçek’in Rusya’nın önde gelen gazetelerinden “Voyenno-Promışlennıy Kuryer”de İdlib meselesi üzerine çıkan yazısı.


Mehmet Perinçek, Çin’in koronavirüsle mücadelesindeki başarısını Futbol Arena canlı yayınında konuştu.


Mehmet Perinçek yazdı: Doktorlar ve salgın hastalıklarla ilgili #Sovyet posterleri

Aydınlık‘taki haberi


Mehmet Perinçek, 16 Mart 1921 Moskova Antlaşması’nın, yıldönümünde Ermeni milliyetçileri tarafından hedef alınmasını Azerbaycan medyasına değerlendirdi.


Türk devletinin Stalin’e gönderdiği 60. doğum günü mesajları İngilizce olarak UWIDATA’da. 

Mehmet Perinçek, Rusya’nın “Argumentı Nedeli” gazetesine Türk-Rus ilişkileri, İdlib’deki gelişmeler, Kıbrıs ve Kırım meseleleri üzerine geniş bir röportaj verdi.


 Mehmet Perinçek’in, Erdoğan-Putin zirvesi ve Rus televizyonunda çıkan Türk heyetiyle ilgili haber üzerine United World International’a verdiği demeç. Haberde ayrıca Prof. Dr. Hasan Ünal ve Prof. Dr. Kemal Üçüncü’nün de değerlendirmeleri yer alıyor.


Mehmet Perinçek, Teori dergisinin Mart sayısında Türk devlet yetkililerinin 60. yaş günü dolayısıyla Stalin’e gönderdikleri kutlama mesajlarını orijinalleriyle birlikte yayımladı.


Rusya üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen akademisyen Mehmet Perinçek, Rus devlet televizyonu Rossiya 1’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyetin Rusya ziyareti sırasında bekletildiği anların görüntülerini yayımlamasıyla ilgili uyarılarda bulundu.


Mehmet Perinçek’in de ufak katkısıyla 15’ler Hatırası kitabı çıktı!  1936’da çıkan broşür aslıyla karşılaştırıldı.  Türkçe metin düzeltildi.  İlk kez gün yüzüne çıkan yazı ve çevirilerle genişletildi.


 Mehmet Perinçek’in Rusya’daki kitap tanıtımı etkinliğinin Sputnik’teki haberi.


Mehmet Perinçek, İdlib’deki durumu, Erdoğan-Putin zirvesini, Türk-Rus ve Türk-Amerikan ilişkilerini RİA-Fan ajansına değerlendirdi.


Moskova’da ülkenin en büyük kitabevlerinin başında gelen “Moskovskiy Dom Knigi”de yapılan etkinliğe 150’den fazla kişi katıldı. Katılımcılar arasında 2016 yılında Ankara’da suikast sonucu öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi AndreyKarlov’un eşi Marina Karlova, Rusya’nın önde gelen Ortadoğu uzmanlarından Moskova Şarkiyat Enstitüsü’nün eski müdürü Prof. Dr. Vitaliy Naumkin, 16 Mart 1921 Moskova Antlaşması’nı Sovyet devleti adına, ülkenin Dışişleri Halk Komiseri Georgiy Çiçerin’le birlikte imzalayan Celalettin Korkmasov’un torunu Anatoliy Korkmasov, Putin’in imzasıyla Rus vatandaşlığına geçen ve belediye meclisi üyeliğine de seçilen ünlü Amerikalı dövüşçü Jeff Monson gibi isimler de vardı. 

Fotoğraftakiler: Ünlü Amerikalı dövüşçü Jeff Monson, Dr. Mehmet Perinçek


 Mehmet Perinçek’in Rusya’daki kitap tanıtımı etkinliğiyle ilgili başka bir haber.


 Mehmet Perinçek’in Rusya’daki kitap tanıtımı etkinliğinin Azerbaycan devletinin haber portalı day.az’daki haberi.


 Azerbaycan resmî haber ajansı AzerTac’ın kitap etkinliğiyle ilgili haberi.


Mehmet Perinçek’in Rusya’daki kitap tanıtımı etkinliğinin Vestnik Kavkaza’da çıkan görüntülü haberi.


 Mehmet Perinçek’in Rusya’daki kitap tanıtım etkinliğinde yaptığı Moskova’ya Türk şehitleri anıtı dikilmesi önerisi başlıktan verildi.


Mehmet Perinçek, İdlib’deki gelişmeleri, Rusya’nın Libya’dan çekilmeye başlamasını, ABD’de konuşulan “Türkiye” planını Ulusal Kanal özel yayınında anlattı.


Rusya’nın en önemli gazetelerinden Komsomolskaya Pravda’da çıkan Moskova’daki kitap tanıtım etkinliğim ile ilgili haber. 


Mehmet Perinçek’in Moskova’da gerçekleşen kitap tanıtım etkinliğinin Azerbaycan devlet televizyonu İçtimai TV’de çıkan haberi.

Haberde Rusya’nın önde gelen Ortadoğu uzmanlarından Moskova Şarkiyat Enstitüsü’nün eski müdürü Prof. Dr. V. V. Naumkin’in kitapla ilgili yorumları da yer alıyor.


Rus gazeteci, Mehmet Perinçek’in Moskova’nın en büyük kitabevinde gerçekleşen Rusya’da çıkan kitabının tanıtım etkinliği üzerine haberini şu başlıkla verdi: “Mehmet Perinçek Moskova’da kitabını tanıttı ve Kıbrıs konusunda Türkiye’ye destek olmaya çağırdı.” 


Mehmet Perinçek’in, Moskova’da gerçekleşen kitap tanıtım etkinliğinin Vestnik Kavkaza’daki haberi. 


Mehmet Perinçek’in, Moskova’nın en büyük kitabevinde gerçekleşen Rusya’da çıkan kitabının tanıtım etkinliğinin Rus basınındaki yansımalarından: “Mehmet Perinçek, Ankara’ya öldürülen Rus büyükelçisi Karlov’un, Moskova’ya da şehit Türk askerleri anıtının dikilmesini önerdi.”


 Mehmet Perinçek’in Moskova’nın en büyük kitabevinde gerçekleşen Rusya’da çıkan kitabının tanıtım etkinliğinin Azerbaycan basınındaki haberi.


Mehmet Perinçek, Ulusal Kanal anahaber bülteninde İdlib konusunu değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Rusya Füze ve Topçuluk Bilimleri Akademisi’nin TV programında Rektör Yardımcısı Amiral Konstantin Sivkov’la İdlib’deki son gelişmeleri konuştuk.


Mehmet Perinçek’in 28 Şubat Cuma günü 17.00’de gerçekleşecek olan Rusya’da çıkan kitabının tanıtım etkinliği, Prof. Mihail Meyer ve Aleksandr Dugin’in değerlendirmeleriyle Vestnik Kavkaza’da.


 Mehmet Perinçek’in 28 Şubat Cuma günü 17.00’de gerçekleşecek olan Rusya’da çıkan kitabının tanıtım etkinliği, Prof. Mihail Meyer ve Aleksandr Dugin’in değerlendirmeleriyle Vestnik Kavkaza’da.


Rusya’da Türk-Rus/Sovyet ilişkileri tarihi üzerine çıkan kitabımın tanıtım etkinliği Moskova’nın en büyük kitabevi Dom Knigi’de 28 Şubat Cuma günü saat 17.00’de gerçekleşecek. Etkinlikte arşivden tarihi videolar da gösterilecek.


Mehmet Perinçek’in Aram Haçaturyan’la ilgili film üzerinden yapılan “soykırım” propagandasına dair yazım Rusça olarak da yayınlandı.


Mehmet Perinçek, Haçaturyan’ın hayatıyla ilgili film üzerinden yapılan “soykırım” propagandasını Azerbaycan basınına da değerlendirdi.

 


 Mehmet Perinçek, İdlib sorununu ele alan kapsamlı bir makale yazdı.
📌 15 Kasım 2015 mutabakatı
📌 Türkiye-Suriye temasları ve Süleymani’nin öldürülmesi
📌 Suriye’de merkezkaç kuvvetler
📌 ABD’nin teslim alma operasyonu
📌 Şam’la temas ve göç dalgası
📌 Altıncı kol faaliyetleri
📌 Sözde “milliyetçi” sloganlar
📌 İstiklâl Savaşı tecrübesi
📌 Kâzım Karabekir’in Batum krizindeki rolü
📌 Hedef, Fırat’ın doğusu

İngilizce


Mehmet Perinçek, İdlib meselesini bugün de Ulusal Kanal anahaber bülteninde değerlendirdi.


 Armenian Genocide propaganda in the film ‘SabreDance


Mehmet Perinçek, Türk ve Rus heyetlerinin İdlib konusunda Moskova’da yaptığı görüşmeleri dün Ulusal Kanal’da değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Independent Türkiye için yazdı: Haçaturyan’dan soykırım propagandası çıkarmak

📌 Haçaturyan’ın “Kılıçlarla Dans”ı yazdığı dönemi ele alan bir film

📌 Baştan aşağı “Ermeni soykırımı” propagandası

📌 Film, sıfırdan yeni bir tarih yazıyor

İngilizce


 Mehmet Perinçek’in Rusya’da çıkan yeni kitabıyla ilgili Azerbaycan basınına verdiği demeç.


Mehmet Perinçek, Sputnik’e İdlib krizini değerlendirdi. 

Aydınlık‘taki haberi


Mehmet Perinçek, Azerbaycan’ın devlet televizyonu Az TV’de yayınlanan Esas Mesele başlıklı programda AİHM’in Perinçek-İsviçre kararını değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, İdlib’de yaşanan gelişmeleri dün Azerbaycan’ın CBC kanalında değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, İdlib krizini ve çözüm önerilerini Vestnik Kavkaza’ya anlattı.


Mehmet Perinçek, Teori dergisinin Şubat sayısına Stalin ve Ayzenştayn’ın “Korkunç İvan” filmi üzerine yaptıkları görüşmenin zabıtlarını ve öyküsünü hazırladı. Neler konuşulmamış ki! Devlet teorisinden tarihsel materyalizme, Sovyet sinemasının yıldızlarından oyunculuğun inceliklerine.


Mehmet Perinçek, Rusya’nın News Front kanalında İdlib ve Ukrayna krizlerini, Kırım ve Kıbrıs meselelerini konuştu.


Mehmet Perinçek’in, İdlib’deki son gelişmeler üzerine Zerkalo gazetesine verdiği röportaj.


Mehmet Perinçek, ABD-Ermenistan yakınlaşmasını ve bölge siyasetleri ve sorunlarına etkisini Azerbaycan basınına değerlendirdi.


“Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar” kitabı çıktı. Kitapta Mehmet Perinçek’in de “30 Ağustos ‘Mehmetçik Coni’ye Kalkan Olamaz’ Mitingi: Sosyalist-Milliyetçi İttifakı” başlıklı bir yazısı yer alıyor.


 Mehmet Perinçek’in, Türkiye’nin Azerbaycan vatandaşlarını da Çin’den tahliye etmesiyle ilgili verdiği demeç.


Mehmet Perinçek, İdlip’teki gelişmeleri Ulusal Kanal’a değerlendirdi.


Bir düşünce kuruluşu olan Molotov Kulübü’nün Moskova’da gerçekleşen “2020’de Jeopolitik Gerçekler: Rusya, Çin, Batı, Ortadoğu” başlıklı konferansında Mehmet Perinçek de Suriye ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili bir konuşma yaptı.
Amerikalı ünlü dövüşçü Jeff Monson, 2015’te Rus vatandaşlığına geçmiş ve hatta Rusya Komünist Partisi üyesi olmuştu. Molotov Kulübünün konukları arasındaydı. ABD’nin Venezuela’yı nasıl hedef aldığını, Washington’un Güney Amerika’daki emperyalist politikalarını anlattı.


Mehmet Perinçek, Rusya’da hükümetin neden istifa ettiğini Ulusal Kanal’a değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Moskova’da Libya buluşmasını Ulusal Kanal’a değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Türk Akımı projesinin açılışını ve İran’dan ABD’ye “Şehit Süleymani” operasyonunu Ulusal Kanal’a değerlendirdi.


Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım dün mahkemede kendisine yönelik FETÖ’nün Rusya imamlığı suçlamasına dair “Rusya imamlığı suçlaması yanlış. Ben iş adamıyım. Başarılarımdan dolayı Mehmet Perinçek, yalan haber yaptırdı, Rusya imamı olduğumu söyledi. Bu haber Aydınlık gazetesinin sürmanşetindeydi, internete düştü. İmamlık ile ilgili iddialar buradan gelmektedir” demiş.

FETÖ’cü Ali Sami Yıldırım’ın bahsettiği haber (Nisan 2011) bu . En şaşaalı dönemleriydi, Rusya’dan kapı dışarı edildi. Haberden sonra FETÖ basını Mehmet Perinçek aleyhine kampanya başlattı. Mehmet Perinçek 3 ay sonra Türkiye’ye döner dönmez tutuklandı. FETÖ’cü Yıldırım yukarıdaki mahkeme ifadesiyle Mehmet Perinçek’e yönelik kumpası da kimin kurduğunu itiraf etmiş oldu.

FETÖ’cü Ali Sami Yıldırım, mahkemedeki ifadesinde Aydınlık’ta çıkan habere dava açtığını ve kazandığını söylüyor. Tamamen yalan! Rusya’ya sokulmadığı ve daha sonra sınırdışı edildiği bilgisi Türk ve Rus makamlarında mevcut. Mahkeme, bu bilgiyi Türk ve Rus makamlarından da alabilir.


Yalçın Bayer, Hürriyet’teki köşesinde, Mehmet Perinçek’in Rusya’da yeni çıkan kitabını yazdı.