Haberler

Mehmet Perinçek, Ermenistan’ın talebiyle Avrupa Birliği’nin Azerbaycan sınırına gönderdiği 200 kişilik misyonu Azerbaycan televizyonuna değerlendirdi. (15.20’den itibaren)


Mehmet Perinçek, Batılı ülkelerin İstanbul’daki konsolosluklarını kapatmalarını ve Türkiye’ye yönelik tehditlerini Rus Vzglyad gazetesine değerlendirdi.

İtalyanca 


From  Ivan the Terrible to Stalin and today: History of Russia and the use of force and violence (Pt.2)

Following Russia’s special military operation in Ukraine, a debate lived up again on the role of force and violence in history – especially concerning the history of Russia itself. United Woeld International author @Mehmet Perinçek has given a lengthy interview to Emrah Maraşo, editor-in-chief of Turkish monthly magazine Bilim ve Ütopya (Science and Utopia).


Almanya’nın Ukrayna’ya tank desteğini ve Ukrayna savaşındaki sın gelişmeleri Ulusal Kanal’da değerlendirdim. 


On Bolton’s threats against Türkiye

We present the evaluations of United World International author Mehmet Perinçek and associate professor at the Institute for Russian and Eurasian Studies (IRES) at Uppsala University (Sweden), Greg Simons, translated from Russian, to our readers.


Mehmet Perinçek’in, İsveç’te Kuran’ın yakılmasına dair değerlendirmesi Rusya’nın Krasnoyarsk bölgesi resmi yayın organında.


Mehmet Perinçek, Türkiye-Suriye ilişkilerindeki normalleşme sürecini ve seçim dönemini Rus Vzglyad gazetesine değerlendirdi.Mehmet Perinçek, İsveç’te Kuran yakılmasını ve Türkiye’deki son gelişmeleri Solovyov Live kanalında değerlendirdi. (28.40’tan itibaren)


Mehmet Perinçek, Türkiye-NATO ilişkilerini ve Vatan Partisi’nin “NATO’dan çıkalım” kampanyasını Rus “NEWS Ru” sitesine değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’un Türkiye-NATO ilişkilerine dair açıklamalarını Caliber Az’a değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, İsveç’te Kuranı Kerim yakılmasını Moskva 24 kanlına değerlendirdi. (Video)


An assessment of 100 Years of the USSR

📌 The USSR’s most important contribution to humanity
📌 The USSR living within Russia
📌 The return of Stalin
📌 Liberation of the world from German fascism
📌 Two USSR: The retreat from socialism and collapse
📌 The end of the unipolar world and the Eurasian Century

By Mehmet Perinçek


 What to expect from the war in Ukraine in 2023?

Mehmet Perinçek evaluated Russia’s military campaign that has completed almost a year.

Interview by Gökalp Erbaş


From Ivan the Terrible to Stalin and today: History of Russia and the use of force and violence (Pt.1)

Mehmet Perinçek has given a lengthy interview to Emrah Maraşo, editor-in-chief of Turkish monthly magazine Bilim ve Ütopya (Science and Utopia).


Mehmet Perinçek’in 2022 Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini CBC kanalına değerlendirdi. (15:20’den itibaren)


Mehmet Perinçek, Rusya’nın Ukrayna harekâtının geleceğini Aydınlık Avrupa’ya değerlendirdi.


Mehmet Perinçek, Kuruluşunun 100. yılında SSCB’yi Sputnik Türkiye’ye değerlendirdi. (Demeci bağlantının sonunda)


Mehmet Perinçek, Uluslararası Avrasya Sempozyumu’na dair şu sözleri kaydetti: “Artık Batı merkezleri dahi çok kutuplu bir dünya olgusunu kabul ediyor. Çok kutuplu dünyanın kalbinin attığı coğrafya ise Avrasya. Hem siyasal, hem ekonomik, hem askeri, hem kültürel, hem de medeniyet anlamında Avrasya dünyanın öncü ve itici gücü konumunda.” dedi. Avrasya’nın dinamiklerini doğru anlamak için bölgeye Batı gözlükleriyle değil o bölgenin kaynaklarından beslenerek bakılması gerektiğini söyleyen Perinçek, “Bu sempozyum, yalnızca başlığı ve içeriği anlamında değil bileşenleri açısından da büyük önem taşıyor.” diye konuştu. Perinçek, ADK’nın Avrasya’nın iç dinamiklerine dair bilimsel bir çalışma yaptığını belirterek alana ilgi duyan başta bilim insanları olmak üzere tüm öğrencileri sempozyuma davet etti.


Mehmet Perinçek’in Teori Dergisi’nde yayınladığı Yunanistan Komünist Partisi Merkez Komitesi’nin 1955 Kıbrıs kararının tamamını PDF olarak okuyabilrisiniz.